ochraniacze słuchu
Listopad 4, 2023

Dobór odpowiednich ochronników słuchu jest istotny, aby chronić słuch przed hałasem lub innymi szkodliwymi dźwiękami. Oto kilka kroków, które pomogą Ci odpowiednio dobrać ochronniki słuchu.

Czytaj dalej


badanie słuchu
Październik 10, 2023

Precyzja wyników badania słuchu zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju przeprowadzanego badania, wykorzystywanych urządzeń, umiejętności personelu medycznego oraz od stanu zdrowia pacjenta. Oto kilka czynników, które wpływają na precyzję wyników badania słuchu.

Czytaj dalej


endoskop gastrologiczny
Wrzesień 6, 2023

Endoskopia to nieinwazyjne badanie diagnostyczne wykorzystujące elastyczny, cienki aparat o nazwie endoskop medyczny. Ta wszechstronna metoda umożliwia lekarzom obserwowanie wewnętrznych struktur ciała pacjenta bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. W związku z różnorodnością zastosowań endoskopów, istnieje kilka rodzajów tego urządzenia.

Czytaj dalej


badanie słuchu
Sierpień 14, 2023

Kabiny dźwiękochłonne, znane również jako kabiny dźwiękowe, są specjalnie zaprojektowanymi przestrzeniami, które zapewniają izolację akustyczną od otoczenia zewnętrznego. Mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach, które wymagają kontroli dźwięku. Oto kilka obszarów, gdzie kabiny dźwiękochłonne znajdują zastosowanie.

Czytaj dalej


endoskop
Lipiec 6, 2023

Badanie endoskopowe jest jednym z najważniejszych diagnostycznych narzędzi medycznych stosowanych obecnie w dziedzinie gastroenterologii, pulmonologii, laryngologii i innych specjalności. Ten nieinwazyjny i precyzyjny proceder jest niezwykle przydatny w diagnozowaniu i leczeniu wielu schorzeń. Przyjrzyjmy się bliżej, w jakim celu wykonuje się badanie endoskopowe oraz gdzie można je przeprowadzić.

Czytaj dalej


weterynarz
Maj 25, 2023

Masz podejrzenia, że Twój pupil może mieć problemy ze słuchem? W takim razie zdecydowanie warto rozważyć badanie tego narządu. Głuchota u zwierząt może być bowiem nie tylko wrodzona, ale i nabyta. Poniżej przeczytasz, jak wygląda taka diagnostyka. Dowiesz się również, co może świadczyć o tym, że trzeba wykonać badanie słuchu.

Czytaj dalej