dziecko na badaniu
Luty 6, 2024

W diagnostyce słuchu istnieje kilka zaawansowanych technik badawczych, które pozwalają na skuteczne monitorowanie funkcji słuchowej u pacjentów. W niniejszym artykule przyjrzymy się, na czym dokładnie polega otoemisja akustyczna oraz badanie potencjałów wywołanych słuchowych, analizując zastosowanie i procedurę obu tych testów.

Czytaj dalej


wizyta u laryngologa
Grudzień 7, 2023

W dzisiejszym dynamicznym świecie technologii coraz częściej można spotkać się z zaawansowanymi narzędziami diagnostycznymi, które rewolucjonizują różne dziedziny. Jednym z takich innowacyjnych urządzeń jest videofiberoskop, które znacząco poprawia jakość i precyzję diagnostyki w obszarze medycyny. W tym artykule zajmiemy się bliżej tym nowoczesnym narzędziem, wyjaśniając, czym jest i jak działa.

Czytaj dalej


ochraniacze słuchu
Listopad 4, 2023

Dobór odpowiednich ochronników słuchu jest istotny, aby chronić słuch przed hałasem lub innymi szkodliwymi dźwiękami. Oto kilka kroków, które pomogą Ci odpowiednio dobrać ochronniki słuchu.

Czytaj dalej


badanie słuchu
Październik 10, 2023

Precyzja wyników badania słuchu zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju przeprowadzanego badania, wykorzystywanych urządzeń, umiejętności personelu medycznego oraz od stanu zdrowia pacjenta. Oto kilka czynników, które wpływają na precyzję wyników badania słuchu.

Czytaj dalej


endoskop gastrologiczny
Wrzesień 6, 2023

Endoskopia to nieinwazyjne badanie diagnostyczne wykorzystujące elastyczny, cienki aparat o nazwie endoskop medyczny. Ta wszechstronna metoda umożliwia lekarzom obserwowanie wewnętrznych struktur ciała pacjenta bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. W związku z różnorodnością zastosowań endoskopów, istnieje kilka rodzajów tego urządzenia.

Czytaj dalej


badanie słuchu
Sierpień 14, 2023

Kabiny dźwiękochłonne, znane również jako kabiny dźwiękowe, są specjalnie zaprojektowanymi przestrzeniami, które zapewniają izolację akustyczną od otoczenia zewnętrznego. Mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach, które wymagają kontroli dźwięku. Oto kilka obszarów, gdzie kabiny dźwiękochłonne znajdują zastosowanie.

Czytaj dalej