Elementy unitu laryngologicznego

Dla każdego lekarza najważniejsze jest dobro pacjenta, a co za tym idzie możliwość postawienia dokładnej diagnozy. Potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt oraz nowoczesne warunki w samym gabinecie. Dlatego też niezbędnym elementem jego wyposażenia jest unit laryngologiczny, który znajdzie zastosowanie w specjalistycznych poradniach, jak i na oddziałach szpitalnych. Czym jest unit laryngologiczny?

Unit laryngologiczny – co to takiego?

Unit laryngologiczny to kompleksowo wyposażone stanowisko pracy laryngologa. Składa się ono z wielu części i modułów, tak aby możliwe było przeprowadzanie jak najbardziej szczegółowych badań. Jest to sprzęt medyczny, który charakteryzuje się ergonomicznością i funkcjonalnością, dlatego znacznie podwyższa komfort pracy samego lekarza. Oprócz tego, że unity laryngologiczne są wyposażone w wysokiej klasy, nowoczesne urządzenia, mają również praktyczne szuflady. Taka konstrukcja stanowiska pozwala na jeszcze lepszą organizację pracy w gabinecie.

Z czego składa się unit laryngologiczny?

Unit laryngologiczny to metalowa konstrukcja. Jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt pozwalający na przeprowadzanie dokładnych badań, na przykład endoskopowych, oraz prostych, drobnych zabiegów, takich jak płukanie ucha lub odsysanie wydzieliny z gardła. Dlatego jego kluczowymi elementami są ssaki, mikroskop, system do automatycznego wydmuchiwania czy system do płukania. Precyzyjna diagnostyka jest na natomiast możliwa dzięki zastosowaniu monitora, który wyświetla obrazy w jakości Full HD. Na uwagę zasługuje też regulowany fotel zapewniający pacjentowi nie tylko należytą wygodę, ale umożliwiający mu przyjęcie wymaganej do zabiegu pozycji. Zamontowane kółka gwarantują mobilność unitu do badań laryngologicznych i zapewniają, że w razie potrzeby będzie można łatwo go przestawić.

Częścią unitu, równie istotną jak sprzęt to badań, jest moduł na narzędzia z szufladami. Poza tym znajduje się w nim specjalnie wyznaczone miejsce na odpady, maści, lekarstwa. W związku z tym stanowi on pełen zestaw gotowy do pracy w gabinecie lekarskim oraz zapewnia uporządkowanie całego instrumentarium.

Wróć do bloga